• Jaki rodzaj szelek wybrać?

Właściciele czworonogów często stoją przed trudnym wyborem - jaki rodzaj szelek wybrać? W Naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje szelek, które po krótce chcielibyśmy Państwu przybliżyć.


 

Szelki-GUARD-dla-psa-i-kota-CHEESTER_[168]_1200(1).jpg SZELKI GUARD


To najpopularniejsze szelki wśród wszystkich szelek. Zbudowane są z dwóch obręczy - szyjnej i klatkowej, które połączone zostały dwoma paskami - grzbietowym i mostkowym. Szelki posiadają regulację w trzech punktach - szyi, klatce i mostku. Dzięki regulacji, szelki można z łatwością dopasować do rozmiaru czworonoga. Guardy dobrze dopasowane są bardzo bezpieczne dla psa. Dzięki odpowiedniemu wyregulowaniu, szelki nie przesuwają się, nie obcierają i nie blokują mostka ani łopatki.
Szelki guard rekomendowane są przez większość weterynarzy. Ich budowa sprawia, że odpowiednie są dla psów w każdym wieku. Są odpowiednie dla szczeniaków, psów ras małych jak i dużych.

 

IMG_1413(1).jpg SZELKI BEZUCISKOWE


To szelki posiadające pełne zabuowanie na klatce piersiowej, które nie posiadają elementów, które mogłby powodować ucisk w obrębie szyi.
Szelki rozkładają nacisk na klatkę i chronią ją przed gwałtownymi szarpnięciami, a także są bezpieczne dla psiego kręgosłupa. Akcesoria tego typu nie powodują obtarć i są bardzo wygodne dla czworonogów. Przed zakupem należy dobrze zmierzyć czworonoga. Szelki mają regulacje jedynie w klatce piersiowej, dlatego właściciele szczeniaków muszą liczyć się z tym, że wraz ze wzrostem pupila konieczne będzie wymiana szelek na większy rozmiar.